Home > Laviva > Laviva Forever VIVA Stone 36" Matte White Solid Surface Countertop with Right Offset Integrated Sink 313SQ1HSS-36R-MW
Laviva Forever VIVA Stone 36" Matte White Solid Surface Countertop with Right Offset Integrated Sink 313SQ1HSS-36R-MW
by Laviva
SKU 313SQ1HSS-36R-MW
+ FREE SHIPPING
Availability:
In Stock — Ready to Ship
Buy Online Or Call Now To Order!
Free Shipping - on most Laviva products
0% Financing Available - Laviva + 0% APR, Applicable at Checkout
In Stock - orders leave the warehouse in 3-5 business days
Questions? - Call 916-262-7257
Want today's Laviva prices but not ready for delivery?
Our VIVA Stone countertop is definitely the cherry on top of your beautiful cabinet. This elegant countertop is constructed from high-end resin and is designed to last. Its seamless design has striking integrated sinks, perfect for easy maintenance. The VIVA Stone countertops have a modern square edge detail with sleek corners. This versatile countertop is available in both a Velvet Matte Black or a Leathery Matte White finish. As part of our Forever Collection, this countertop is really designed to last! Our VIVA Stone is stain resistant and comes with a high grit pad which helps remove mild marks and scratches that may occur. Most of all, it is antimicrobial, and doesn’t support growth of bacteria, mold, and mildew. This countertop is available in almost every size from 24” to 72”. Don’t think twice because the VIVA Stone countertop is guaranteed to be the highlight piece in your space.